Epidemia COVID-19 nie sprawiła, że przestaliśmy chorować na inne, także sezonowe choroby, na przykład grypę. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem znacząco zmieniła jednak sposób, w jaki zasięgamy teraz porady lekarskiej – podstawową formą kontaktu ze specjalistą stały się teleporady i wideokonsultacje. Aby ułatwić wymianę informacji między pacjentem a lekarzem, powstała specjalna, darmowa aplikacja mobilna Comarch HealthNote, którą pobrało już ponad 20 tys. osób.
Elektroniczna książeczka zdrowia – pod ręką w każdej sytuacji
Comarch HealthNote to dostępna w App Store i Google Play, zupełnie darmowa aplikacja na telefon, która ułatwia komunikację z lekarzem. Działa jak mobilna historia zdrowia – gromadzi informacje medyczne i zapewnia do nich łatwy dostęp o każdej porze i w każdym miejscu. W ten sposób pozwala ograniczyć ryzyko zgubienia czy zapomnienia ważnych danych w formie papierowej, a także eliminuje konieczność dodatkowych wizyt w szpitalach, przychodniach czy innych placówkach medycznych w celu pozyskania kopii wyników wykonanych jakiś czas temu badań.
Co możesz gromadzić i przechować w Comarch HealthNote?
- dokumentację medyczną, np. wyniki badań, opisy RTG czy USG, wypisy ze szpitala;
- pomiarów parametrów zdrowotnych (ciśnienie tętnicze, puls, glikemia, masa ciała, temperatura ciała);
- notatki dotyczące występowania niepokojących objawów.
Łatwe i bezpieczne udostępnianie danych medycznych specjaliście
Dzięki aplikacji możesz w bardzo prosty sposób przekazać wszystkie te informacje lekarzowi podczas teleporady lub wideokonsultacji. Comarch HealthNote pomaga również zachować wszystkie reguły bezpieczeństwa sanitarnego podczas wizyty stacjonarnej – wirtualne przesyłanie dokumentów nie wymaga bezpośredniego kontaktu z materiałami, które dezynfekcja naraziłaby na zniszczenie. To nie koniec zalet – w celu odebrania informacji lekarz nie musi zakładać nigdzie konta ani instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy mu dostęp do internetu.
Trzy proste sposoby przesyłania informacji z aplikacją Comarch HealthNote:
-
Kod QR – w trakcie wizyty stacjonarnej otwórz aplikację, wybierz dokumenty i/lub badania, a następnie zeskanuj kod QR widoczny na stronie dladoktora.pl, którą powinien otworzyć lekarz.
-
Kod PIN – w trakcie teleporady, wideokonsultacji lub wizyty stacjonarnej otwórz aplikację, wybierz dokumenty i/lub badania i podaj wygenerowany kod PIN, który lekarz powinien wpisać na stronie dladoktora.pl oraz podać swoje imię i nazwisko (lekarza).
-
E-mail – w trakcie (lub przed) teleporady lub wideokonsultacji wybierz dane, które chcesz przesłać, a następnie skorzystaj z narzędzi udostępniania w swoim telefonie, aby wysłać je pocztą e-mail.
Rozwiń wachlarz możliwości dbania o zdrowie
Korzyści z korzystania z Comarch HealthNote jest znacznie więcej. Dzięki możliwości integracji z takimi aplikacjami jak Apple Health lub Google Fit możesz wygodnie kontrolować swoją aktywność fizyczną i jej wpływ na parametry zdrowotne. Tymczasem wersja webowa Comarch HealthNote pozwala na przeprowadzenie samodzielnego wywiadu medycznego (obciążenie genetyczne, zażywane leki, wcześniejsze hospitalizacje, ciąże, dodatkowe czynniki wpływające na zdrowie). Taki raport z pomocą jednego kliknięcia możesz przesłać lekarzowi w trakcie wizyty, dołączając do niego dokumentację z dowolnie wybranych badań, które są akurat potrzebne. Wersja webowa umożliwia również import dużej ilości dokumentów (np. w formacie PDF). A jeśli chcesz na bieżąco czytać aktualne i przydatne informacje z zakresu zdrowia i medycyny, odwiedź blog Comarch HealthNote. Skorzytaj ze wszystkich możliwości, które masz na wyciągnięcie ręki – we własnym telefonie, tablecie lub komputerze.
Skomentuj